افزایش بهره وری خطوط تولید توسط اتوماسیون

 

با اندکی تغییرات، تولیدکنندگان میتوانند در سال جدید با بهبود کارایی تولید، در رقابت باقی بمانند.

سال گذشته آزمایشی برای تولید کنندگان در سراسر جهان بوده است. همه‌گیری COVID-19 نحوه تعامل و عملکرد ما در تجارت را تغییر داده است و صنعت فراز و نشیب‌هایی را در تولید تجربه کرده است.www.namexon.com

سال نو می تواند یک شروع مجدد امیدوارکننده برای رشد باشد، اما تنها در صورتی که تولیدکنندگان رویکرد مناسبی نسبت به این شروع اتخاذ کنند. بهره‌وری یکی از راه های رقابتی ماندن در سال جدید است. بیاموزید که چگونه با کاهش ضایعات، بهبود روابط با مشتری و افزایش درآمد را از طریق خطوط تولید خود افزایش دهید.

چگونه یک خط تولید کارآمدتر ایجاد کنیم

چه چیزی دارد سرعت تولید شما را می‌گیرد؟

ممکن است چندین دلیل وجود داشته باشد که اجازه نمی‌دهد شما به اوج بهره وری تولید برسید. برخی از دلایل رایج تولید کُند عبارتند از:

 • عدم تجزیه و تحلیل داده ها و ایجاد تغییرات لازم
 • توقف تولید در صورتی که خطوط تولید مشکلی برای ادامه تولید ندارند
 • اتومات نکردن کارهایی که یکنواخت و تکراری هستند و در عین حال به دقت بالایی نیاز دارند
 • نیروی کار ناکافیwww.namexon.com
 • تجهیزاتی که نیاز به تعمیر، بازسازی یا تعویض دارند
 • انجام بخشی از فرآیندهای تولید در داخل، در صورتی که می‌توانند برون‌سپاری شوند

برای اینکه تولید همواره ناب و کارآمد باقی بماند نیازمند مدیریت و بهینه‌سازی دائمی است.

مزایای بهبود راندمان تولید

به وضوح مزایای زیادی برای افزایش کارایی تولید وجود دارد. وقتی خط تولیدی با راندمان عملکرد بالا داشته باشید، می‌توانید:

 • بهبود کیفیت محصول: استفاده از اتوماسیون باعث بهبود کیفیت محصول می شود. با استفاده از دقت و تکرارپذیری بالا، ربات‌ها و تجهیزات صنعتی می‌توانند محصولات بهتری را با سرعتی بالاتر از نیروی انسانی تولید کنند. در این صورت کارمندان شما به سمت نقش‌هایی می‌روند که می‌توانند در آن‌ها از خلاقیت و ویژگی‌های منحصربفرد انسانی‌شان استفاده کنند مانند اپراتوری و خدمات مشتریان.
 • کاهش هزینه های عملیاتی: کاهش ناکارآمدی، هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد. به عنوان مثال، کاهش میزان ضایعات تولید شده در حین عملیات باعث صرفه جویی در هزینه های مواد می‌شود. همچنین، می‌توانید با حذف کارهای غیر‌ضروری در حین تولید، مصرف انرژی را کاهش دهید.www.namexon.com
 • بهبود زمان تحویل: یک خط تولید سریعتر و با کارایی بیشتر، زمان تحویل را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که محصول شما زودتر به دست مشتریان برسد. این یعنی شما می‌توانید سفارشات بیشتری را با یک خط تولید کارآمد انجام دهید.
 • بهبود رضایت مشتری: مشتریانی که محصولات با کیفیت بالا را در مدت زمان کوتاهی دریافت می کنند، نسبت به مشتریانی که باید منتظر محصولات مستعد خطای انسانی باشند، خوشحال تر خواهند بود. احتمال بازگشت آنها به شرکت شما و خرید مجدد در آینده بیشتر خواهد بود.
 • افزایش درآمد: سفارش‌های بیشتری که به دلیل بهبود زمان تحویل حاصل شده است، هزینه‌های عملیاتی کمتر، و مشتریان راضی‌تر، ناگزیر درآمد شما را سال به سال افزایش می‌دهد.

چهار روشی که می توانید فرآیندهای تولید خود را بهینه کنید و اینکه نامکسون چگونه می تواند به شما کمک کند را در زیر بخوانید.

چهار راه برای افزایش بهره وری در خط تولید

 • اتومات کنیدwww.namexon.com
  پیاده سازی اتوماسیون صنعتی در کسب و کار شما موثرترین راه برای بهبود بهره‌وری تولید است. یکی از راه‌های انجام این کار، استفاده از سلول‌های رباتیک انعطاف‌پذیر همه‌‌کاره است. اگر در زمینه اتوماسیون تازه کار هستید، این یک راه آسان برای اتوماسیون خط تولید خود بدون نیاز به یافتن، خرید و مهندسی تجهیزات توسط خودتان است. نامکسون می تواند ایستگاه‌های کاری رباتیک سفارشی را بسازد و نیازهای شرکت شما را برآورده کند. مشتریان ما تنها با افزودن سلول‌های کاری به فرآیند تولید خود، می‌توانند بیش از 200 درصد ظرفیت و توان عملیاتی خود را افزایش دهند.
 • کارمندان خود را آموزش دهید
  کارکنان آموزش‌دیده نه تنها در مورد وظایف کاری خود آگاهی بیشتری دارند، بلکه بهره‌وری بیشتری نیز دارند زیرا اعتماد به نفس و رضایت شغلی آنها افزایش یافته است. اگر می‌خواهید کارمندان خود را در زمینه اتوماسیون آموزش دهید، نامکسون در این کار در کنار شما خواهد بود.
 • هر چیزی که از هسته کسب و کارتان دور است، برون‌سپاری کنید
  یکی از خطاهای شرکت‌ها انجام همه‌ی کارها در داخل شرکت است. اگر شما یک شرکت تولید آبمیوه هستید، هسته فعالیت شما فروش و درامدزایی از فروش آبمیوه است. در چنین شرکتی، ساخت کانوایرهای انتقال محصول از خطوط تولید به انبار یک فعالیت اضافی خواهد بود و بهتر است که برون‌سپاری شود. یا اگر شما یک شرکت تولید شکلات هستید، تعمیرات تخصصی ماشین‌الات یا بروزرسانی خطوط تولید از هسته فعالیت شما یعنی درامدزایی از طریق فروش محصولات شکلاتی دور است و بهتر است که برون‌سپاری شود. مزایای برون‌سپاری عبارتند از:

  • هزینه های نیروی کار کمتر
  • کاهش سربار
  • افزایش تمرکز بر هدف اصلی
  • افزایش توانایی برای پاسخگویی به تقاضا
 • انتهای خطوط تولید را از کارگران خالی کنیدwww.namexon.com
  انتهای خطوط تولید معمولا بیشترین تعداد کارگران تولیدی را به خود اختصاص می‌دهد. منظور بعد از بسته‌بندی نهایی محصول است. این همان‌جایی است که مشتری ایستاده است. شما باید پیش از مشتری مطمئن گردید که وزن هر بسته صحیح است، باید مطمئن شوید که تعداد محصول در بسته یا کارتن همان تعدادی است که روی بسته یا کارتن ذکر کرده‌اید، باید مطمئن شوید که در محصول اضافات فلزی خطرناک وجود ندارد. همه این اطمینان‌ها زمانی حاصل می‌گردد که از عملکرد کارگران مطمئن شوید و این هرگز اتفاق نمی‌افتد. چون کارگران انسان هستند و انسان‌ها به طور عادی در طی روز‌ها ده‌ها خطا می‌کنند. چنین اطمینانی صرفا با اتوماسیون انتهای خطوط تولید حاصل می‌شود.
  مهمترین مزیت اتوماسیون در انتهای خطوط تولید، افزایش کیفیت خواهد بود و پس از آن کاهش هزینه نیروی انسانی به دست خواهد آمد.
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *